logo

Uitbraak van Ebola in Congo D.R. (Kinshasa) en Uganda

Laatste update: 19-05-2026

Er is momenteel een uitbraak van Ebola in Congo D.R. (Kinshasa). Er worden gevallen gemeld in de provincies Ituri en North Kivu. 

Tevens zijn er gevallen gemeld in Uganda. Deze personen waren kort daarvoor uit Congo D.R. naar Uganda gereisd.

Maatregelen: 
Voor reizigers is een aantal maatregelen belangrijk om het risico op een ebola-infectie te beperken. Zorg ervoor dat je:

  • Geen zieke mensen aanraakt of mensen die zijn overleden aan ebola of een onbekende ziekte. Vermijd ook contact met hun lichaamsvocht zoals sperma (ook na genezing), bloed of urine.
  • Ga alleen naar een ziekenhuis of andere medische instelling bij een medisch spoedgeval. Ga in alle andere gevallen niet naar een medische instelling, ook niet om op bezoek te gaan.
  • Niet meedoet aan onveilige begrafenisrituelen waarbij je een overleden persoon aanraakt.
  • Je handen vaak met water en zeep of ontsmettingsmiddel gebruikt.
  • Geen wilde dieren (levend of dood) aanraakt en niet in contact komt met hun bloed of andere vloeistoffen.
  • Geen rauw vlees van wilde dieren (bijvoorbeeld bush meat) eet.
  • Niet naar plekken gaat waar vleermuizen zijn, zoals grotten of mijnen.

Raadpleeg voor het actuele advies de website van het ministerie van Buitenlandse Zaken via nederlandwereldwijd.nl.

Voor meer informatie over ebola zie deze pagina

Bron: WHO